AZ ISKOLA BEMUTATÁSA

A mesztegnyői Ladi János Általános Iskola a rajta átfutó 68-as út mentén, erdők, dombok, halastavak ölelésében 23 km-re fekszik a Balatontól. A település központjában található az iskola épülete mely a templommal egybeépített, régen kolostorként működött. Az iskolánk épülete műemlékvédelem alatt áll. Az iskolaépületéhez tartozik 550 m2 alapterületű tornaterem is.

A tanulók mozgásigényének kielégítésére hatalmas fűvesterület színpaddal, salakos pálya, bitomenes pálya, játszótéri rész áll rendelkezésre. 8 évfolyamos általános Iskola, jelenleg 132 fő diák, 18 pedagógus és 5 technikai dolgozó “második otthona”. 5 településről járnak hozzánk tanulók. Sok a hátrányos, halmozottan hátrányos és roma származású tanuló.

A különböző Uniós pályázatoknak köszönhetően (HEFOP, TÁMOP) korszerű digitális informatikai eszközökkel rendelkezünk.